A Budapest Sportcsarnok 1999 decemberében egy sajnálatos tragédia következtében a tűz martalékává vált. A katasztrófa mélységesen megrendítette a közvéleményt. Magyarországon a BS volt az egyetlen olyan több ezer embert befogadni képes, fedett épület, amely nemcsak sportrendezvényeknek, hanem egyéb kulturális eseményeknek is otthont adott. Az épület szinte teljesen leégett, ezért a magyar lakosságban és politikusokban egyaránt megfogalmazódott az a szándék, hogy mihamarabb felépüljön egy új sportkomplexum. A tendert a francia Bouygues építőipari cég nyerte el, amely konzorcium – 2002-ben – kivívta magának a világ legnagyobb építővállalatának címét.
A Budapest Sportaréna egyedi kavics formáját csakúgy, mint az egész épület együttest magyar építészek (KÖZTI) tervezték együttműködve az anglo-amerikai "Sports Concepts" építészeti irodával. A Budapest Sportaréna építése 2001. június 30-án kezdődött el. A "Kavicsba" 50 000 tonnányi betont, 2 300 tonna acélszerkezetet, több mint 11 000 000 csavart és több kilométernyi kábelt helyeztek el.
Az épületkomplexum olyan nehéz, mint az Erzsébet híd és a Szabadság híd együtt. Ha megemelnénk és megmérnénk, a mérleg 200 000 tonnát mutatna. Magyarország legnagyobb összefüggő gránitfelülete borítja a komplexum gyalogosterét, amely 25 000 m2. Az épületet a nagyközönség számára ünnepélyesen Jánosi György sportminiszter adta át 2003. március 13-án. Ugyanezen a napon a magyar könnyűzenei élet legnagyobb sztárjai szórakoztatták az épületbe először látogató közönséget. Március 14-én a nyitógála egy gigantikus klasszikus-komoly zenei koncerttel zárult: Beethoven IX. szimfóniájával, amely egyben szimbolizálta Magyarország leendő belépését az Európai Unióba.
A Budapest Sportaréna 2004. május 28-a óta viseli Papp László nevét
Az Aréna közvetlen közelében az alábbi helyi tömegközlekedési eszközök állnak meg:
• 2-es metró Puskás Ferenc Stadion állomás
• 1-es villamos Puskás Ferenc Stadion megálló
• 30 és 95-ös buszok
• 75 és 80-as trolibuszok
Déli pályaudvarból: M2, Puskás Ferenc Stadion megálló
Nyugati Pályaudvarból: M3 - Deák tér - M2 - Puskás Ferenc Stadion
Keleti Pályaudvarból: M2 - Puskás Ferenc Stadion Népliget autóbusz-állomás: 1-es villamos - Kerepesi út megálló
Árpád híd autóbusz-állomás: 1-es vilamos – Kerepesi út megálló Stadion autóbusz-pályaudvar: gyalog fél perc
Etele tér autóbusz-állomás: 103-as busz - Népliget - 1-es villamos - Kerepesi út; vagy a 7-es buszcsalád metró-kapcsolódási pontjai
Ferihegyi reptér: taxival 20-25 perc vagy reptéri BKV-busz - M3 - Népliget megálló - 1-es villamos - Kerepesi úti megálló
Azok számára, akik nem tömegközlekedéssel közelítik meg az épületet, 1149 férőhelyes parkoló áll rendelkezésre (behajtás az Ifjúság útja felől). Főbb városi útvonalak, ahonnan az Ifjúság útja megközelíthető: Stefánia út, Kerepesi út, Dózsa György út. Vidékről érkezők az autópályák elhagyása után a Hungária körúton közelíthetik meg az Arénát. (GPS: É47,50298; K19,10452)
Rendezvények alatt a parkolási díj: 1 500 Ft/alkalom. Rendezvényeken kívüli időszakban, a parkolóház díjairól érdeklődjön a parkoló üzemeltetőjénél. Mobil: +36 20 469 6047 T: +36 1 422 2650
A BudapestArena megközelítése mozgásukban korlátozott vendégeink számára az alábbiak szerint biztosított az épület előterére (deck), ahonnan akadálymentesen tudnak eljutni az főbejárathoz:
autóval a BudapestArena parkolóházának 2-es és 3-mas lépcsőházainak liftjein keresztül, a tömegközlekedési eszközök megállóitól pedig a Metro Hungária körút felőli kijáratánál biztosított akadálymentes feljutási lehetőség.
Metróval érkező vendégeink figyelmét szeretnénk felhívni, hogy a Metro Ifjúság úti kijáratánál találnak liftet, innen a Hungária körút felőli kijárathoz átjutva lelhető fel akadálymentes feljutási lehetőség.
Felhívjuk a kerekes székes vendéggel érkezők figyelmét, hogy a BudapestArena külön kijelölt helyet biztosít a kerekes székes vendégei részére, részletekért kérjük, érdeklődjenek az info@budapestarena.hu címen.
A Budapest Sportaréna 2004. május 28-ától viseli Papp László nevét.
Papp László 1926. március 25-én született Budapesten. Édesapja hegedülni taníttatta, de ökölvívó mérkőzésekre is elvitte, sőt maga is járt ökölvívó edzésre. Édesapja halála után abbahagyta a hegedülést, amelyben nagyon tehetségesnek bizonyult és a labdarúgással kezdett foglalkozni, amely sportágban szintén sikeresen tevékenykedett. Közben a barátaival elmentek egy edzőterembe, hogy megpróbálkozzanak az ökölvívással, de az első edzésen úgy megverték őket, hogy elment a kedvük az ökölvívástól.
A II. Világháború befejezése után a 19 éves Papp László ismét megpróbálkozott a boksszal. Tehetségét nevelő edzője, Fehér István, hamar felismerte, majd Adler Zsigmonddal való találkozása meghatározta későbbi életét. A két ember elválaszthatatlan barát lett és együtt érték el a világraszóló sikereket. Papp első mérkőzéseit külföldön vívta, ahol legtöbbször kiütéssel nyert, majd eljött 1945. október 6-a, amikor a válogatott csepeli Bicsák ellen nem tudott mérkőzni az ellenfele és Papp Lászlót dobták be a Budapesti Vasutas Sport Club vezetői. A mérkőzést Bicsák a második menetben feladta és Papp elindult a világhírnév felé.
Mérkőzésről-mérkőzésre legtöbbször kiütéssel győzött. Időnként, főleg a kezdeteknél becsúszott két döntetlen és 9 vereség is. Papp László körülbelül 300 mérkőzést vívott, melyek nagy részét kiütéssel, vagy feladással illetve döntő fölénnyel nyerte meg.
Papp László életéről és pályafutásáról a www.papplaszlo.hu oldalon talál bővebb információt
(Máté Károly, pócsmegyeri lakos ajándéka)
A Papp László Budapest Sportaréna (továbbiakban: BudapestArena) üzemeltetője a Budapesti Sportcsarnok Üzemeltető Kft. (továbbiakban: A társaság)
Előadásainkat, rendezvényeinket érvényes belépőjeggyel lehet látogatni. Ez alól kivételt képeznek az ingyenes programok.
A jegyek egyszeri belépésre jogosítanak, amennyiben az esemény szervezője másképp nem rendelkezik. Jegyet nem áll módunkban sem visszaváltani, sem más jegyre cserélni, akár személyesen, akár online történt a vásárlás. Jegyet kizárólag elmaradt rendezvény esetén váltunk vissza a szervező által megjelölt módon, helyen és időben.
A rendezvényeket mindenki saját felelősségére látogathatja.
Vendégeink elfogadják, hogy a BudapestArena teljes területe magánterület (beleértve a parkolóházat, valamint az épület előtti szabad területet (ún. deck) is.
A BudapestArena személyzetének intézkedései a vendégekre nézve kötelező érvényűek.
Felhívjuk figyelmüket, hogy egyes rendezvényeken a produkciók füstgépet, lézert, pirotechnikai eszközöket, valamint a nyugalom megzavarására alkalmas egyéb eszközöket használhatnak, ezekért felelősséget vállalni nem áll módunkban.
Kerekes székes vendégeink részére a BudapestArena akadálymentesen látogatható. Kerekes székes látogatóink az adott rendezvény elsődleges jegyértékesítőjénél igényelhetnek jegyet saját részükre, valamint a kísérőjük részére. A kísérő biztosítása a kerekes székes vendég kötelező feladata. A kerekes székes helyek száma korlátozott, oda csak az oda szóló jegyekkel lehet helyet foglalni.
A ruhatár használata ajánlott. Amennyiben olyan értékes csomaggal érkezik, amelyet nem szívesen hagy a ruhatárban, akkor az információs pultban értékmegőrző szolgáltatás igénybe vehető. A ruhatárak és az értékmegőrző a rendezvény vége után 30 percig tartanak nyitva. A ruhatár díjazás ellenében vehető igénybe. Az el nem vitt tárgyakat talált tárgyként kezeljük.
A BudapestArena területén elhagyott értéktárgyakért nem vállalunk felelősséget.
A talált tárgyakat a hatályos jogszabályoknak megfelelően kezeljük.
Adott tárgy után érdeklődni munkanapokon 9-17 óra közt lehet a +3614222600-s telefonszámon.
A BudapestArena parkolóházzal rendelkezik, melyben a parkolás díjazás ellenében vehető igénybe.
A parkolóházat mozgásásásában akadályozott személy ingyen használhatja, azzal a feltétellel, hogy a belépéskor az eseményre megállapított díjat ki kell fizetnie, amit távozáskor a parkolóház személyzetétől a mozgássérült igazolványa és bejáratnál fizetéskor kapott nyugta ellenében visszakap.
A parkolóházat mindenki saját felelősségére veheti igénybe.
Felnőtteknek szóló előadásaink látogatását kisiskolás (6 éves) kor alatt nem javasoljuk. A kifejezetten gyermekeknek szóló rendezvényeknél is kérjük, vegyék figyelembe a korosztályi ajánlásokat.
Amennyiben a koncerten résztvevő gyermek viselkedésével vagy hangoskodással zavarja a felnőtt koncertek vendégeit, hostess kollégáink felszólíthatják őt és kísérőjét a terem elhagyására.
A személyzet távozásra szólíthatja fel azt a nézőt, aki beszélgetéssel vagy hangos viselkedéssel az előadást vagy annak élvezetét zavarja. A rendezvények alatt a mobiltelefon és más, a rendezvényt zavaró eszköz használata nem megengedett. Amennyiben a látogató a személyzet felszólítására sem hagy fel a hivatkozott eszközök rendezvény alatti használatával, a biztonsági szolgálat munkatársai felszólíthatják az érintett vendéget a rendezvényterem elhagyására. A ház biztonsági igazgatójának kifejezett kérésére a biztonsági szolgálat munkatársai felszólítás után kivezetik a rendezvényt zavaró személyt, (személyeket) szükség esetén rendőri intézkedést kezdeményeznek.
A BudapestArena egész területén kép – és hangfelvétel készülhet, amelyen bármely látogató feltűnhet, de semmilyen követeléssel nem élhet a Társasággal, a szervezőkkel, a felvétel készítőivel illetve annak jogos felhasználójával szemben.
A rendezvényeken bármilyen eszközzel történő kép- vagy hangrögzítés tilos. (Idetartozik a mobiltelefonokkal készített kép- vagy hangfelvétel is). A jelen szabály be nem tartása szerzői- és szomszédos jogi jogsértés jogkövetkezményeit vonhatja maga után. Amennyiben a látogató a hostess személyzet felszólítására sem hagy fel a hangverseny, előadás, illetve rendezvény alatt a hang-, illetve hang- és képrögzítéssel, a biztonsági szolgálat munkatársai felszólíthatják az érintett vendéget a BudapestArena elhagyására. Láthatóan súlyos alkoholos vagy kábítószeres befolyásoltság alatt álló személy a programokat nem látogathatja, érvényes belépőjeggyel sem. A biztonsági szolgálat munkatársai jogosultak az ilyen befolyásoltság alatt lévő látogatókat az épületből való távozásra felszólítani.
Tilos behozni a BudapestArena területére:
(Vakvezető kutya kivételével), állatot, ételt, italt, fegyvert vagy annak látszó tárgyat, illetve egyéb életre, testi épségre, egészségre, közbiztonságra veszélyes tárgyat, vagy anyagot, kerékpárt, rollert, kismotort, görkorcsolyát, gördeszkát.
A BudapestArena egész épülete nemdohányzó. Dohányozni kizárólag az erre a célra kijelölt helyeken lehet.
A vendég köteles a BudapestArena helyiségeit rendeltetésüknek megfelelően használni és a környezetet rendben tartani, továbbá óvni és az előírásoknak megfelelően kezelni az épületben található eszközöket, berendezéseket és magát az épületet.
Rendkívüli esemény (pl.: természeti katasztrófa, tűz, bombariadó, stb.) esetén a látogató köteles pontosan betartani a BudapestArena személyzetének utasításait, valamint az épület kiürítési tervében szereplő előírások szerint viselkedni.
A fentiek a Házirend szabályai. Az a látogató, aki a jelen házirendet megsérti, figyelmeztetés után meghatározott időre vagy véglegesen kitiltható az épületből és ellene hatósági eljárás is indítható. A házirend megszegéséből fakadó károkért a házirendet megszegő, vagy a házirendet megszegő személyért felelős személy felel. Amennyiben a házirend megszegése egyben jogszabálysértést is jelent, a házirendet megszegő, vagy a házirendet megszegő személyért felelős személy viseli a jogszabályi felelősséget és őt terhelik az esetleges jogszabályi szankciók.
A házirend betartása közös érdekünk, ehhez kérjük tisztelt vendégeink segítségét. Kedves vendégeink együttműködésüket előre is köszönjük, és egyben örömmel várjuk Önöket rendezvényeinkre!